لاگین ویندوز با تگ RFID

لاگین ویندوز با تگ RFID

در این پروژه، ما قصد داریم نحوه ی آنلاک کردن لپ تاپ را با استفاده از تگ های RFID را بیاموزیم. برد آردوینو و RFID reader همیشه به کامپیوتر متصل می شوند و برای آنلاک کردن سیستم کافی ست تگ  خود را به reader نزدیک کنیم. با استفاده از این پروژه می توانیم بدون تایپ پسورد وارد سیستم خود شویم.

المان‌های مورد نیاز برای لاگین ویندوز با تگ RFID:

  • Arduino UNO
  • RC522 RFID reader
  • تگ RFID
  • سیم اتصال
  • کابلusb

ماژول RFID:

در این پروژه ، ما از ماژول RFID مبتنی برSPI استفاده کرده ایم. این RFID دارای رابط SPI ، UART و I2C است اما به طور پیش فرض ، دارای رابط SPI است.

RFID

RFID RC522 نشان داده شده در بالا به Arduino و خود Arduino به کامپیوتر متصل است. هنگامی که یک تگ RFID در نزدیکی این خواننده قرار می گیرد ، Arduino شماره شناسه تگ RFID را می خواند و آن را به کامپیوتر ارسال می کند.

دیاگرام مدار:

از آنجا که ماژول RFID با SPI کار می کند ، ما پین MISO ، MOSI ، SCK و NSS را به پین های SPI برد Arduino Uno متصل کرده ایم. ماژول RFID از پین 5 ولت آردوینو تغذیه می کند. Arduino UNO همیشه به لپ تاپ متصل است و بنابراین می توانیم آن را از طریق پورت USB لپ تاپ تغذیه کنیم.

راه‌اندازی RFID:

پس بستن مدار کابل USB را به آردوینو و لپ تاپ خود وصل می کنیم. اکنون باید پورت com برای Arduino را پیدا کنیم .

حال باید کد Arduino RC522 را در uno Arduino اپلود کنیم. کد به صورت کامل در پایین این صفحه آمده است. پس از اپلود کد ، سریال مانیتور را باز می کنیم . سپس تگ RFID را روی RFID reader قرار می دهیم و 5 مقدار را در سریال مانیتور مشاهده می کنیم سپس باید ان ها را کپی کنیم .

سپس فایل زیر را دانلود کنید.

rfid_configuration

پس از دانلود فایل ZIP وارد پوشه ای با نام پوشه 32 بیتی یا 64 بیتی (با توجه به سیستم عامل خود) می شویم و فایل RFIDcredentials.txt را باز می کنیم. مقادیر RFID را جایگذاری کرده و نام کاربری و رمز عبور سیستم را آپدیت می کنیم اگر می خواهید دو تگ اضافه کنید ، همان اعدادردیف دوم را مانند تصویر زیر اضافه کنید.

سپس این فایل را save کنید . حالا فایل RFIDCredSettings را باز می کنیم و پورت آردوینو را در آن قرار می دهیم، سپس save می کنیم. بقیه را به مقادیر پیش فرض مانند تصویر زیر قرار می دهیم.

چهار فایل زیر را در C: \ Windows \ System32 کپی می کنیم. حال برای ثبت تغییرات ، فایل register را اجرا می کنیم.

هنگامی که فایل Register را اجرا می کنیم ، ممکن است کادر زیر را نشان بدهد.

yes را می زنیم. وقتی سیستم را قفل می کنیم تصویر زیر را مشاهده می کنیم:

کد آردوینو:

ما باید فایلهای هدر را وارد کرده و پین هایی را برای RFID RST_PIN و SS_PIN تعریف کنیم. اگر قبلاً کتابخانه mfrc522 را نصب نکرده اید ، می توانید آن را از لینک زیر دانلود کنید.

کتابخانه آردوینو MFRC522

سپس درتابع void، ما سریال مانیتور و ارتباط spi و RFID RC522 را initializ کرده ایم.

اکنون در تابع loop، منتظر تگ هستیم.

اگر تگ تشخیص داده شد بانام send_tag_val در سریال مانیتور چاپ می شود و به سیستم منتقل می شود. این مقدار بامقداری که در فایل قبلاً قرار داده ایم مقایسه می شود و اگر مطابقت داشته باشد ویندوز آنلاک می شود.

کد کامل:

ویدیوی آموزش لاگین ویندوز با استفاده از تگ RFID