مقایسه LED درایور ایزوله و غیر ایزوله

مقایسه LED درایور ایزوله و غیر ایزوله

هنگام انتخاب انواع قطعات الکترونیک برای پروژه خود مانند انتخاب LED درایور، باید بین LED درایور ایزوله یا غیر ایزوله تصمیم بگیرید. اما تفاوت این دو نوع ال ای دی درایور در چیست و کدام یک را باید انتخاب کنید؟ بررسی و مقایسه LED درایور ایزوله و غیر ایزوله در این راهنما، به مزایا و معایب هر گزینه پرداخته است تا به شما در تصمیم گیری آگاهانه کمک کند.

تفاوت LED درایور ایزوله و غیر ایزوله در چیست؟

اصطلاحات را درک کنید: ایزوله در مقابل غیر ایزوله

LED درایور ایزوله یک وسیله الکتریکی است که یک اتصال عایق بین منبع و بار خود دارد، در حالی که یک LED درایور غیر ایزوله از همان مدار منبع تغذیه استفاده می کند. درایور ایزوله محافظت در برابر شوک های الکتریکی ناشی از اتصال کوتاه را به همراه ایمنی بیشتر فراهم می کند. در یک درایور LED ایزوله، ورودی (سمت AC) و خروجی (سمت LED) توسط یک ترانسفورماتور قدرت جدا می شوند که عایق گالوانیکی را فراهم می کند. یک منبع تغذیه ایزوله ولتاژ AC 110/220 ولت را با استفاده از ترانسفورماتور ایزوله به ولتاژ پایین تر تبدیل می کند. دارای دو نوع جریان ثابت و ولتاژ ثابت می باشد.

چیپ های ال ای درایور های غیر ایزوله با ولتاژ و جریان مستقیم (DC) کار می کنند و اتصال آن به به برق شهری نیازمند تجهیزات جانبی است. در صورتی که به این محصول از نوع غیر ایزوله جریان ثابت احتیاج دارید می توانید آن را در بسته های 25 عددی از فروشگاه اینترنتی اسمارت الکترونیک تهیه نمایید.

پارامترهای درایورهای led غیر ایزوله دارای محدوده توان بزرگ و محدوده ولتاژ وسیع هستند، در حالی که درایورهای LED ایزوله دارای محدوده توان کوچک و محدوده ولتاژ بسیار پایین تری هستند. پایداری درایور led غیر ایزوله بدتر از منبع تغذیه ایزوله است.
ال‌ای‌دی‌های غیر ایزوله ساده‌تر و ارزان‌تر هستند، اما از آنجایی که مدارهای مشابهی به عنوان منبع تغذیه دارند و هیچ عایقی ندارند، می‌توانند خطرناک‌تر باشند.

در مورد مزایا و معایب استفاده از LED درایور ایزوله بیشتر بدانید

هنگام تصمیم گیری در مورد اینکه آیا LED درایور ایزوله یا غیر ایزوله برای پروژه شما مناسب است، چند مزایا و معایب وجود دارد که باید در نظر گرفته شوند. LED های ایزوله در برابر شوک الکتریکی محافظت ایجاد می کنند، اما برای اتصال منبع و بار به سخت افزار اضافی نیاز دارند. ال‌ای‌دی‌های غیر ایزوله بسیار ساده‌تر و ارزان‌تر هستند، اما به دلیل عایق نبودن، باید با احتیاط از آن ها استفاده کرد زیرا خطرناک‌تر هستند. مطمئن شوید که همه نیازهای پروژه خود را از قبل ارزیابی کرده اید تا بهترین گزینه را انتخاب کنید.

مقایسه LED درایور ایزوله و غیر ایزوله
مقایسه LED درایور ایزوله و غیر ایزوله

بدانید چه زمانی یک واحد LED ایزوله را در برابر غیر ایزوله انتخاب کنید

دانستن تفاوت بین LED ایزوله و غیر ایزوله هنگام طراحی پروژه های الکترونیکی ضروری است. LED های ایزوله در صورت وجود خطر برق گرفتگی ایمن تر هستند، زیرا دارای عایق داخلی هستند که می تواند شما را در برابر شرایط بالقوه خطرناک محافظت کند. با این حال، LED های غیر ایزوله فاقد عایق هستند و باید با احتیاط از آن ها استفاده شوند. اگرچه، نصب آنها ارزان تر و ساده تر است که ممکن است برای برخی از پروژه ها مفید باشد. در نهایت، مهم است که قبل از خرید تصمیم بگیرید که چه ویژگی هایی از هر کدام به بهترین وجه با نیازهای شما مطابقت دارد.

مزایای ایمنی استفاده از سیستم LED ایزوله را مرور کنید

هنگامی که ایمنی عامل مهمی در انتخاب LED درایور است، یک سیستم LED ایزوله ممکن است بهترین انتخاب باشد. LED های ایزوله دارای عایق داخلی هستند که می تواند شما را از هرگونه خطرات شوک الکتریکی که ممکن است وجود داشته باشد محافظت کند. علاوه بر این، آنها موانع فیزیکی را برای ایمن نگه داشتن کاربران در هنگام تماس با وسایل روشنایی یا بردهای مدار فراهم می کنند. در نهایت، اگر ایمنی در پروژه نورپردازی LED درایور شما از اهمیت بالایی برخوردار است، انتخاب سیستم LED ایزوله ایمن ترین توصیه شده است.