لاگین ویندوز با تگ RFID

RFID

در این پروژه ، ما قصد داریم نحوه ی آنلاک کردن لپ تاپ را با استفاده از تگ های RFID را بیاموزیم . برد آردوینو و  RFID reader همیشه به کامپیوتر متصل می شوند و برای آنلاک کردن سیستم کافی ست تگ  خود را به reader نزدیک کنیم . با استفاده از این پروژه می توانیم بدون تایپ پسورد وارد سیستم خود شویم.

المان های مورد نیاز:

Arduino UNO
RC522 RFID reader
تگ RFID
سیم اتصال
کابلusb

ماژول RFID:

در این پروژه ، ما از ماژول RFID مبتنی بر  SPI استفاده کرده ایم. این RFID دارای رابط SPI ، UART و I2C است اما به طور پیش فرض ، دارای رابط SPI است.

RFID

RFID RC522 نشان داده شده در بالا به Arduino و خود Arduino به کامپیوتر متصل است. هنگامی که یک تگ RFID در نزدیکی این خواننده قرار می گیرد ، Arduino شماره شناسه تگRFID را می خواند و آن را به کامپیوتر ارسال می کند.

دیاگرام مدار:

از آنجا که ماژول RFID با SPI کار می کند ، ما پین MISO ، MOSI ، SCK و NSS را به پین های SPI برد Arduino Uno متصل کرده ایم. ماژول RFID از پین 5 ولت آردوینو تغذیه می کند. Arduino UNO همیشه به لپ تاپ متصل است و بنابراین می توانیم آن را از طریق پورت USB لپ تاپ تغذیه کنیم.

 

راه اندازی RFID:

پس بستن مدار کابل USB را به آردوینو و لپ تاپ خود وصل می کنیم. اکنون باید پورت com برای Arduino را پیدا کنیم .

حال باید کد Arduino RC522 را در uno Arduino اپلود کنیم. کد به صورت کامل در پایین این صفحه آمده است. پس از اپلود کد ، سریال مانیتور را باز می کنیم . سپس تگ RFID را روی RFID reader قرار می دهیم و 5 مقدار را در سریال مانیتور مشاهده می کنیم سپس باید ان ها را کپی کنیم .

سپس فایل زیر را دانلود کنید.
rfid_configuration

پس از دانلود فایل ZIP وارد پوشه ای با نام پوشه 32 بیتی یا 64 بیتی (با توجه به سیستم عامل خود) می شویم و فایل RFIDcredentials.txt را باز می کنیم. مقادیر RFID را جایگذاری کرده و نام کاربری و رمز عبور سیستم را آپدیت می کنیم اگر می خواهید دو تگ اضافه کنید ، همان اعدادردیف دوم را مانند تصویر زیر اضافه کنید.

 

 

 

 

 

سپس این فایل را save کنید . حالا فایل RFIDCredSettings را باز می کنیم و پورت آردوینو را در آن قرار می دهیم، سپس save می کنیم. بقیه را به مقادیر پیش فرض مانند تصویر زیر قرار می دهیم.

 

 

 

 

 

چهار فایل زیر را در C: \ Windows \ System32 کپی می کنیم. حال برای ثبت تغییرات ، فایل register را اجرا می کنیم.

 

 

 

هنگامی که فایل Register را اجرا می کنیم ، ممکن است کادر زیر را نشان بدهد.

yes را می زنیم. وقتی سیستم را قفل می کنیم تصویر زیر را مشاهده می کنیم:

کد آردوینو:

ما باید فایلهای هدر را وارد کرده و پین هایی را برای RFID RST_PIN و SS_PIN تعریف کنیم. اگر قبلاً کتابخانه mfrc522 را نصب نکرده اید ، می توانید آن را از لینک زیر دانلود کنید.
کتابخانه آردوینو MFRC522

سپس درتابع void ، ما سریال مانیتور و ارتباط spi وRFID RC522 را initializ کرده ایم.

اکنون در تابع loop، منتظر تگ هستیم.

اگر تگ تشخیص داده شد بانام send_tag_val در سریال مانیتور چاپ می شود و به سیستم منتقل می شود. این مقدار بامقداری که در فایل قبلاً قرار داده ایم مقایسه می شود و اگر مطابقت داشته باشد ویندوز آنلاک می شود.

کد کامل: